
Deze woonprojecten zijn goed voor duizenden nieuwe woningen. In Melsele komen er uitbreidingen in de Snoeckstraat, Perzikenlaan en Pauwstraat. Daarnaast komt er een nieuwe wijk tussen de Schoolstraat en Van Puymbroecklaan en het nieuwe voorstel van Meersen-Zuid. In Beveren is de verkaveling Viergemeet in volle ontwikkeling en plant men een zeer grote verkaveling aan de Middenheide.
"De wegen zijn nu al oververzadigd. Hoe moeten die extra auto's daar nog bij? Plus nog eens het extra te verwachten verkeer vanuit de haven. Allemaal samen langs de Grote Baan (N70), langs de Schoolstraat en Dijkstraat (N450) of sluiproutes zoekend door de woongebieden. Fileleed en grote onveiligheid zullen het gevolg zijn", waarschuwt Noppe.
In de studies bij verkavelingen worden wel maatregelen voorgesteld, maar die zijn onvoldoende voor Groen-sp.a. "Er moeten meer flankerende maatregelen komen", stelt Geert Noppe. "De maatregelen die er komen of beloofd zijn, moeten veel sneller worden uitgevoerd. Telkens worden de maatregelen veel later gepland dan de afwerking van de wijk. Dat geldt ook voor de heraanleg van de N70. Dat gaat nog jaren duren. Wat moet er in tussentijd gebeuren? Een paar jaar de leefkwaliteit 'on hold' zetten?"
Bovendien wordt in de studies en in de plannen telkens ook uitgegaan van het doortrekken van de tram. Ondertussen weten we dat die tram er niet komt. Bevoegd Vlaams minister Ben Weyts (N-VA) heeft daar jammer genoeg anders over beslist. Blijkbaar heeft onze lokale N-VA-afdeling daar geen invloed op kunnen of willen hebben.
Het voorstel van Groen-sp.a omvat een stop op verdere woonontwikkeling, zolang de N70 niet wordt aangepakt en de nodige flankerende maatregelen worden uitgevoerd. Daarnaast roepen we op om een commissie samen te brengen over de invloed van de opstelsom van al deze woonprojecten op de mobiliteit en leefbaarheid.
De meerderheid ging niet op het voorstel in. Zij verwachten hun heil in de ontsluiting van de Antwerpse ring en het plan van de Wase burgemeesters. "Dat is totaal onvoldoende", stelt Noppe. "Heel wat maatregelen worden op hoger niveau genomen en daarop is het nog jaren wachten. Tegen die tijd staan de huizen er en rijden extra auto's op onze wegen. Sommige flankerende maatregelen blijven vaag. Er zijn te weinig garanties. Er wordt onvoldoende rekening gehouden met het gevaar op immobiliteit in Beveren en Melsele".
Reacties
Aanmelden via
Facebook Twitter